www.zs.tlumacov.cz
Základní škola Tlumačov

Projektový den ve školní družině - HISTORIE HANÁCKÉHO TLUMAČOVSKÉHO KROJE

vydáno: 08.06.2021 | autor: Lotka Ševelovásevelova@zstlumacov.cz

vychovatelka školní družiny

  |  přečteno: 286x

V pátek 4. června 2021 uskutečnila školní družina projektový den zaměřený na historii a současnost hanáckého tlumačovského kroje.

Po představení žákům dvou krojovaných členek Historického spolku Tlumačov, paní Fialové a paní Pavlíčkové, si od obou žáci vyslechli v místním dialektu včetně písní stručnou historii regionu Haná, obce Tlumačov a především vývoj tlumačovského hanáckého kroje. Tento vznikal díky sbírkám kroměřížského muzea. Mužské kroje ušila paní Kretíková z Tlumačova a ženský kroj paní Lakosilová z Vážan. Výsledky mohli žáci zhodnotit a ocenit z fotek Hanáckých dnů pořádaných obcí Tlumačov. Časem byly zhotoveny i dětské kroje, ve kterých se mohli všichni žáci při projektovém dnu představit. Při oblékání jim byly jednotlivé části kroje podrobně popsány.
Zájem a nadšení žáků byly nad očekávání, což je patrné z množství jejich dotazů na krojované spoluobčanky a fotodokumentace prezentované na webu školy. Téma projektového dne bylo přínosné nejen pro přítomné žáky a pedagogické pracovníky, ale také pro členky Historického spolku, které měly z projeveného zájmu žáků o místní kroje upřímnou radost.

Fotografie v galerii - Projektový den ve školní družině - KROJE
© Základní škola Tlumačov
ŠkolaOnLine 2004-2021
Základní škola Tlumačov - schéma


Tisk ze stránek www.zs.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
26.10.2021 v 03:52:43,
© Základní škola Tlumačov 2021