Domů » Aktuality » Soutěž Poznej a chraň!

Soutěž Poznej a chraň!

Ohlédněme se za bojem na 13. ročníku Poznej a chraň!

      Zástupci naší školy se v uplynulých dnech zůčastnili soutěže Poznej a chraň! na téma  „Všechno lítá, co má – i nemá peří„.
     
      Ve čtvrtek 7. 4. se do Želechovic vypravilo tříčlenné družstvo čtvrté třídy ve složení Daniel Brázdil, Adam Buršík a Štěpán Rothanzl. Kluci si s velkým přispěním celé čtvrté třídy připravili plakát o sovách.
     
      Pod příkrovem mračna, které se na Tlumačov v pátek ráno valilo, se na soutěž vypravila také dvě družstva ze sedmé třídy (modrý tým Aneta Dvořáčková, Vojtěch Ševela, Daniel Machovský a zelený tým Diana Horková, Tereza Vyoralová, Jakub Kadrle). Šestou třídu reprezentovali Nikola Filáková, Tereza Křikavová a Petr Blahuš.

      Test obsahoval různé zapeklité otázky o hmyzu, ptácích, netopýrech, ale také o přizpůsobení rostlin k šíření jejich semen a o ochraně přírody. Poznávačka byla zaměřena především na jarní byliny a na různé přírodní úkazy.

      A i když žádný tým nakonec nestál na stupních vítězů, nasbírali jsme spoustu zkušeností a inspirace do dalších soutěží.

      Všem účastníkům děkuji za reprezentaci školy a dobrou náladu. Těším se příště. Třeba hned v pondělí 18.dubna můžete poměřit svůj rozhled se spolužáky na školním kole Mladého zahrádkáře.