Domů » Aktuality » Den Země 2011

Den Země 2011

V pátek 29. dubna 2011 se vybraná skupina žáků ze Základní školy v Tlumačově zúčastnila programu, který pro ně v rámci Dne Země uspořádaly, stejně jako v předchozích letech, pracovnice Kulturního a informačního střediska v Tlumačově.

Pětičlenné skupinky žáků z jednotlivých tříd  plnily vědomostní a dovednostní  úkoly co nejpečlivěji, protože vítěz, jehož vyhlášení proběhne  tuto středu, bude oceněn diplomem a drobným věcným darem. Ve druhé polovině programu pak děti se zájmem  vytvářely předměty z použitých plastových nádob. Některé výrobky byly překvapivě nápadité a budou k vidění na malé výstavce ve škole. V tomto směru vynikaly zvláště menší děti z prvního stupně, jejichž fantazie se zdá bezedná. Čest druhého stupně zachraňovaly především žákyně 6. ročníku.

Počasí přálo, bylo příjemné strávit páteční dopoledne na sluníčku  před budovou KIS, plném zeleně a rozkvetlých stromů. Poděkování patří obětavým pracovnicím Kulturního střediska, které celý program připravily s pečlivostí sobě vlastní.