Domů » Aktuality » Pokračování CO2 ligy

Pokračování CO2 ligy

Další informace o průběhu soutěže osmáků CO2 liga

Hezký den všem zájemcům o stav soutěže CO2 liga, po prvním kole držíme velmi pěkné umístění, neprozradíme konkrétně které, nic nechceme zakřiknout 🙂

 

Čas letí, máme za sebou i kolo druhé, ve kterém bylo naším úkolem sledovat, měřit a zaznamenávat v průběhu 10 školních dnů osvětlení a vytápění v některých vybraných místnostech školy. Naše přesná zjištění můžete omrknout na přiložených fotografiích, na kterých jsou výsledkové tabulky. 
Po rozboru výsledků jsme zjistili, že vytápění školy probíhá podle norem, nemrzneme ani se nepřehříváme, takže neplýtváme. Malé odchylky jsme zjistili ve třídách matematiky, českého jazyka a přírodopisu, kde budeme situaci nadále sledovat. Snažili jsme se i vysvětlit všem spoluobyvatelům učeben, že větrání je účinné pouze, když je intenzivní a krátké, ventilačkami pouze uniká teplo, ale vzduch se nezcela osvěží. Což je nutné hlavně u písemky, aby nám aspoň přísun kyslíku trochu pomohl v přemýšlení:)

V oblasti svícení se po 10:00 objevilo zbytečné svícení opravdu ojediněle, i tak jsou tyto případy zbytečné z hlediska plýtvání elektrické energie a tím i financí.

  Třetí kolo soutěže se přiblížilo, vrhneme se na výpočty úspor energií a na další informativní akce. Tak se těšte:) A držte pěsti:)