Domů » Aktuality » Recitační soutěž na II. stupni

Recitační soutěž na II. stupni

Stejně jako na I. stupni proběhla 19. února 2013 recitační soutěž i na II. stupni.

Bohužel letošní účast byla velmi slabá. Zájem o takovéto aktivity a chuť dělat něco nad rámec základních školních povinností s přechodem na II. stupeň zjevně klesá. Účast pěti soutěžících ve dvou kategoriích je toho důkazem.

                V kategorii  6. a 7. ročníku ze čtyř soutěžících porota vyhodnotila na 1. místě Kláru Juráňovu z 6. roč. a na místě 2. Romanu Kutrovu ze 7. roč.  Vzhledem ke skutečnosti, že mezi nejstaršími  žáky se našel jediný zájemce o umělecký přednes, nedalo se  o soutěžení ani hovořit. Peťa Blahuš z 8. ročníku svou interpretací textu L. Aškenazyho porotu přesvědčil, že bude vedle výše zmiňovaných dívek vhodným zástupcem naší školy na okrskovém kole této postupové soutěže. To se uskuteční  již 12. března v prostorách naší školy.

                Přestože soutěžení v recitaci na druhém stupni bylo krátké, stalo se pro všechny přítomné příjemným zpestřením únorového odpoledne. Všem soutěžícím děkuji za svědomitou přípravu.

                                                                                                                                             Mgr. Leona Jirušková