Domů » Aktuality » Přírodovědné soutěže 2012/2013

Přírodovědné soutěže 2012/2013

V tomto školním roce jsme se zúčastnili několika přírodovědně zaměřených soutěží. Největším úspěchem v oblasti přírodních věd je 2. místo v okresním kole Matematické olympiády, které vybojovala žákyně sedmého ročníku Zdeňka Kadlčíková.

Zdeňka nejdříve do měsíce března zvládla bezchybně šest příkladů školního kola olympiády a na okresním kole ve Zlíně bravurně zvládla dva velmi obtížné příklady ze tří. Svůj úspěch korunovala ještě postupem do okresního kola Matematické Pythagoriády.

V květnu jsme se také poprvé zúčastnili Eko-olympiády v ZŠ Štípa. Školu reprezentovala Klára Bordovská a Jakub Kadrle, oba z devátého ročníku. Výsledkem je slušné 17. místo Jakuba, a 32. místo Kláry ze 47 účastníků. Soutěž se skládala ze vstupního projektu „Dřeviny v okolí naší školy“, z testu obecných znalostí ekologických témat, testu znalostí chráněných druhů živočichů a rostlin Zlínského kraje a poznávačky.

Všechny ročníky druhého stupně poměřily své síly s ostatními vrstevníky v Přírodovědecké Pythagoriádě, Matematickém klokanovi a Matematické Pythagoriádě. Škola děkuje a gratuluje úspěšným řešitelům, jen je veliká škoda, že k těmto testům nepřistupují všichni žáci svědomitě s cílem podat co nejlepší výkon.