Domů » Aktuality » "Dětská policie" v akci

"Dětská policie" v akci

Řidiči, buďte obezřetní a nepřekračujte pravidla silničního provozu!!! Děkujeme. Žáci 4.ročníku

„Dětská policie“ I v letošním roce se zúčastnili vybraní žáci naší školy akce Dětská policie. 27.9.2013 měla děvčata čtvrtého ročníku možnost dohlížet na řidiče jedoucí z Hulína do Tlumačova. Spolupodílela se na kontrole rychlosti i dokladů jednotlivých řidičů. Do akce v terénu, kterou pro naše žáky připravují zástupci: Policie ČR, Městské policie a Celní správy, se zapojili také chlapci z téže třídy. Jejich program nebyl o nic méně zábavný: vážily se nákladní automobily. V prostorách u vlakového nádraží byla rozprostřena mobilní váha napojená na počítačovou techniku Celní správy. Ze tří vážených automobilů dva váhu překračovaly a řidiči dostali pokutu. Samozřejmostí byla i kontrola dokladů. Nejzábavnější podle odpovědí chlapců byla možnost prakticky si obléci težkou neprůstřelnou vestu, potěžkat zbraň, obušek, navléknout si pouta, či salutovat v pravé policejní čepici. Příjemně strávené dopoledne završilo i malé překvapení v podobě propagačních materiálů.