Domů » Aktuality » Cyklistická soutěž 2014

Cyklistická soutěž 2014

Naši žáci se opět neztratili v dopravní soutěži DSMC. Probojovali se až do krajského kola.

Každoročně se naše škola účastní Dopravní soutěže mladých cyklistů, která je organizována Besipem pro žáky pátých až devátých tříd. Letos naši školu reprezentovali:

mladší kategorie – Ondřej Kajnar, Jiří Černý, Tereza Stašková a Lucie Podešvová

starší kategorie – Zdeněk Ředina, David Chudárek, Romana Kutrová a Adéla Tomečková.

Tradičně se soutěží ve čtyřech disciplínách – znalost pravidel silničního provozu, první pomoc, jízda zručnosti a jízda podle pravidel po dopravním hřišti pod dohledem městských policistů. Naši žáci se na soutěž poctivě připravovali. I proto se oběma družstvům podařilo vyhrát okrskové kolo. Zdeněk Ředina se stal absolitním vítězem ve své kategorii. V Okresním kole se mladší družstvo umístilo jako 3. a starší opět vyhrálo a tím si zajistilo postup do krajského kola. Zde již byla konkurence opravdu velká. Přidala se i další disciplína – práce s mapou. Naši zástupci ukázali, že se mohou rovnat s ostatními. Získali 3. místo.

Chválíme všechny naše žáky za snahu a přístup k soutěži, za vzornou reprezentaci naší školy.