Domů » Aktuality » Školní akademie 2014

Školní akademie 2014

Školní akademie si již našla své pevné místo v cyklu tradičních kulturních událostí obce Tlumačova.

Letos proběhla ve čtvrtek 6.června v prostorách školní budovy za hojné účasti rodičovské veřejnosti. Vždyť který rodič by nesledoval s neskrývanou pýchou  výkony svých ratolestí, kterak s  odvahou a vervou  patřící k mládí  předvádějí své dovednosti dramatické, taneční či pěvecké. Opominout nesmíme ani výtvarnou stránku představení, neboť samotná příprava kostýmů a kulis  je neméně náročná  než umělecká stránka vystoupení.

     Rámec celé akademie tvořil stroj času, který  nás nesl  jednotlivými staletími a připomínal výběrově některé z dějinných událostí. Praotec Čech  či Libuše byli  návratem k úsvitu českých dějin. Blok lidových pohádek a kramářská píseň  odkazovaly k 19.století  a ukázaly bohatství naší lidové kultury. Zvláště půvabné bylo vystoupení prvňáčků, kteří s nevšední odvahou a vervou prezentovali české  lidové písničky  a říkadla. Budulínek, pohádka se zpěvy  za doprovodu kláves p. učitelky Desenské, zaujala krásnou výpravou  – vždyť ta liška měla pravý kožich!  Dvanáct měsíčků – tradiční pohádka v netradiční angličtině. A inovovaná  Karkulka v provedení nejstarších žáků 9. ročníku dokázala pobavit a rozesmát svou nadsázkou a ironií, stejně jako zábavná lekce němčiny Alles gute  v podání chlapců 8. třídy.  K tanci přímo  vybízely  hity 60. let, doprovázené klávesami p.učitelky  Jiruškové.

     Klávesovými variacemi na mozartovské hudební téma se blýskl Radim Vráblík a Tereza Podroužková zaujala sólovým  číslem aerobiku v nervním tempu slavné Nirvány. Třešničkou na dortu pak byla nápaditá písnička s kelímky, která v rytmu roztleskala sál. Vystoupení uzavřela futuristická módní přehlídka.

      Akademie zaujala barevností,  dynamikou a nápaditostí.  Nikdo neměl příležitost se nudit. Naopak, lidé se dobře bavili, tleskali do rytmu, fandili školákům v jejich snaze blýsknout se před svými rodiči a ukázat se v tom nejlepším světle.

    Příprava akademie, to je spousta vynaloženého úsilí a času ze strany žáků i jejich učitelů. Výsledek však stojí za to a je odměnou pro nás všechny – účinkující i diváky, žáky, učitele i rodiče. Strávili jsme spolu příjemné odpoledne a za dva tři roky se akademie přihlásí se zcela novým originálním programem. Doufáme, že potěší stejně jako ta letošní.

 

Mgr. Lenka Zichová