Domů » Aktuality » Co může pomoci při výběru správné střední školy?

Co může pomoci při výběru správné střední školy?

Jednou z částí práce výchovného poradce a třídního učitele IX. třídy je příprava žáků na to, aby si dokázali správně vybrat střední školu, na které budou po skončení základní školy studovat.

Dětem radí rodiče doma, učitelé ve škole, letos je poradcem i školní psycholožka. Pokud nemají ani trochu představu o tom, co by je bavilo, co by chtěly dělat, každá nová informace o středních školách ve Zlínském kraji je velmi přínosná. Proto probíhají na naší škole prezentace některých středních škol.

Školy posílají prezentace na DVD nebo prostřednictvím svých zaměstnanců či studentů  4.ročníků přijedou žáky se střední školou seznámit.  Na začátku listopadu přijeli představit zástupci SOŠ OCHRANY OSOB A MAJETKU ZLÍN. Promítli film o fungování školy a také prakticky předvedli ukázky z toho, co musí jejich absolventi zvládat v oblasti bojových umění.  Naši žáci si některé ze cvičení mohli vyzkoušet sami na sobě.

Všem budeme držet palce, aby zvolili takové následné studium, které bude splňovat jejich očekávání.