Domů » Aktuality » Zdravý týden – rekapitulace

Zdravý týden – rekapitulace

Minulý týden jsme věnovali zdravému životnímu stylu a zde je malé ohlédnutí za některými aktivitami, které jsme pro vaše děti připravili. Soutěž o nejlepší zdravý pokrm odstartovala v pondělí. Díky Vám se sešlo neuvěřitelných 65 druhů zdravých dobrot. Všem, kteří se zapojili, patří velké poděkování. Vaše recepty všechny ohromily nápaditostí, kvalitou i profesionálním zpracováním.

  • 1. místo vyhrála Kačka Skopalová z 5. tř., 2. místo pí uč. Desenská a o 3. místo se dělilo pět soutěžících: Jan Slovák z 1. tř., Markéta Gelnarová ze 4. tř., Lukáš Havelka, Kája Stušková z 6. tř. a Míša Horková ze 7. tř.
  • Během týdne byly děti přoškolovány lektorkami Českého červeného kříže, za dveřmi tříd bylo možné zaslechnout relaxační hudbu, ale také vrčení odšťavňovače, cítit vůni pečeného čaje či naklíčené řeřichy a munga, děti se bavily  deskovou didaktickou hrou Košík plný rozumu, pod vedením vyučujících sportovaly a tančily, debatovaly o škodlivosti návykových látek, nezdravých pokrmů a přeslazených nápojů, svačinová policie kontrolovala stravovací a pitný režim dětí. V závěru týdne žákyně 9. třídy připravily pod vedením pí uč. Matulíkové zdravý raut, na kterém jsme si všichni pochutnali.
  • Týden zdraví nás baví a tak se můžeme pomalu začít těšit na další ročník.