Domů » Aktuality » Recitační soutěž

Recitační soutěž

…"Aby existovali velcí básníci, musí existovat velcí čtenáři." WHITMAN V pondělí 2. března se sešlo na 1. stupni 18 čtenářů, recitátorů, dětí, které již dovedou pracovat se svým hlasem.

V kategorii 2. a 3. ročníku soutěžili: Liduška Blahušová, Terezka Jonášková, Sally Kandji, Míša Kelová, Terezka Forejtková, Žanetka Ševčíková, Natálka Janálová a Vendulka Dvořáková. Po zhodnocení poroty se na 3. místě umístila Míša Kelová, na 2. místě Terezka Jonášková – obě z 2. roč. a 1. místo obsadila Liduška Blahušová, – 3. roč., postupující do okrskového kola v Napajedlích. Ve starší kategorii soutěžilo 10 žáků: Kateřina Rulfová, Jolana Kozumplíková, Kristýna Hejdová, Barbora Buršíková, Adéla Borská, Marek Skácel, Markéta Gelnarová, Míša Hajná, Martin Lipenský a Daniela Vejmělková. V kategorii 4. a 5. ročník se umístil na 3. místě Martin Lipenský z 5. ročníku, na 2. místě Markétka Gelnarová ze 4. roč. a 1. místo patří postupující Jolance Kozumplíkové z 5. roč.

V okrskovém kole, které se konalo v úterý 3. března, již naše žákyně do okresu nepostoupily.

Všem zúčastněným náleží pochvala. Dokázali se naučit delší texty či verše, ve volném čase přicházeli k přípravě a zejména překonali trému při přednesu. Doufáme, že v příštím ročníku se budou zase chtít zdokonalit.