Domů » Aktuality » Lyžařský výcvikový kurz nově

Lyžařský výcvikový kurz nově

Lyžařský výcvikový kurz je součástí výuky tělesné výchovy v 7. ročníku.

Již dva roky se nám však nepodařilo dát dohromady dostatečný počet zájemců. Proto jsme letos nově zkusili nabídnout jednodenní výjezdy za sněhem. I přesto, že se přihlásilo pouze 12 žáků, zrealizovali jsme v posledních čtrnácti únorových dnech tři fakultativní výjezdy s cílem seznámit úplné začátečníky se základy lyžařské techniky, u zdatnějších zdokonalit styl a těm zkušeným lyžařům dopřát několik příjemných hodin na lyžích a čerstvém vzduchu.

     Všichni frekventanti tohoto“ mini lyžáku“ se podívali nejprve na nedalekou Rusavu, kde měli nejen ideální počasí, ale i ideální testovací terén. Další výjezd směřoval do Osvětiman. Tady nám sice nepřálo příliš počasí, zato občerstvení v době přestávek bylo nepřekonatelné. Třetí cesta za sněhem vedla na Tesák. Tam už kvůli vysokým nočním i denním teplotám nebyl sníh příliš ideální. Čtvrtou lekci základního lyžování se nám již bohužel vzhledem k jarním teplotám nepodařilo zrealizovat.

      V každém případě se nám podařilo zrealizovat akci, která určitě splnila jeden ze svých účelů – osvojit si základy sjezdového lyžování nebo se v lyžování zdokonalit. Je však určitě škoda, že nemohli jet všichni. Nic nepomůže stmelit třídní kolektiv tak, jako společné akce tohoto typu.

                                                                                                                                                          Mgr. L. Jirušková