Domů » Aktuality » Školní i okrsková recitace žáků druhého stupně

Školní i okrsková recitace žáků druhého stupně

I na II. stupni proběhlo v pondělí 2. března školní kolo recitační soutěže.

Počet účastníků byl oproti I. stupni  výrazně nižší. Výsledek své práce nad rámec základních školních povinností, práce s uměleckým textem, předvedli pouze čtyři žáci, a to Tonda Čevela z 6.roč., Marem Kandji a Míša Horková ze 7. ročníku a Klára Juráňová z ročníku osmého.

                Všichni čtyři předvedli pěkný výkon a za ten jim patří dík. Na základě hodnocení poroty to dopadlo následovně: v kategorii 6.-7.r.: 1. místo – Michaela Horková, 2. místo – Marem Kandji, 3. místo – Antonín Čevela. V kategorii 8. a 9. r. vystoupila Klárka Juráňová, která však ve škole neměla s kým své síly změřit.

Tuto možnost měla hned další den, kdy společně s Míšou H. a vítězi z I .stupně jela na okrskové kolo utkat se soupeři z  Otrokovických, Napajedelských základních škol a školy v Halenkovicích. Tady už byla konkurence výrazně silnější. Holky se však nedaly zahanbit. Klářin přednes fejetonu Ivanky Deváté a Míšina Krylova Nevidomá dívka porotu natolik oslovily, že je ocenila v jejich kategoriích postupovými místy ( Klára J. – 2. m., Míša H. 1. místo).

Nejen pro holky, ale i pro školu to znamenalo velkou radost a jistotu postupu do okresního kola. To proběhne 23. března za účasti vítězů dalších šesti okrsků. Holkám budeme držet pěsti.

                                                                                                                                    Mgr. Leona Jirušková