Domů » Aktuality » Okresní kolo recitační soutěže

Okresní kolo recitační soutěže

Jak se dá pracovat s básní či prozaickým textem, o tom ví své Míša Horková ze sedmé třídy a Klárka Juráňová z osmičky.

Obě se tomu letos již od ledna věnují a musím říct, že s úspěchem. Svědčí o tom jejich postup přes školní a okrskové kolo recitační soutěže do kola okresního.

                 Toho se zúčastnily v pondělí 23. 3. v Napajedlích. Už neměřily své síly pouze  s nejlepšími recitátory z Otrokovic, ale i s těmi nejlepšími z dalších šesti okrsků. Každá kategorie byla zastoupena 15 soutěžícími a bylo co poslouchat a čím se inspirovat.

                Jak to dopadlo? Pro naši školu více než dobře. Porota v každé kategorii ocenila první tři soutěžící, z nichž dva první postupují do posledního kola, a to do kola krajského. Míša Horková sice neskončila „na bedně“, ale odnesla si Čestné uznání poroty za umělecký dojem. Kláře se na pomyslnou bednu postavit podařilo. Svým velmi přirozeným a příjemným projevem si porotu natolik získala, že jí udělila druhé místo, což pro ni znamená postup do krajského kola.

                Je pro nás určitě příjemné zjištění, že na tak malé škole, jako je ta naše, se najdou takhle šikovní žáci. Děkujeme za reprezentaci školy.

                                                                                                                                                              L. Jirušková