Domů » Aktuality » Souboj mozků

Souboj mozků

Čas od času je dobré zkusit něco nového. Tím novým u nás byl v tomto týdnu tříkolový turnaj ve hře Scrabble.

S počátečními rozpaky se prvního kola zúčastnilo 21 žáků 6. – 9. ročníku, kteří hráli ve tří či čtyřčlenných skupinách. V průběhu   hodiny a půl trvající hry se každý hráč snažil vytvořit co nejvíce slov s pokud možno nejvyšší bodovou hodnotou.

Z úvodního kola vzešlo šest semifinalistů, kteří byli losem rozděleni do soupeřících dvojic. Byli to: Alča Konečná 6.r., Anička Skopal-Procházková 7.r., Miloš Pijáček 7.r., Tom Michalský 8.r., David Chudárek 9.r. a Michal Dvořák 9.r.

V závěrečném finále se pouze u jedné hrací desky sešli tři nejlepší. Nechyběly dohady o existenci a případné platnosti tvořených slov. Výsledný součet bodů s koncem hry ukázal, že třetí místo obsadil Michal Dvořák, druhé Tomáš Michalský a absolutním vítězem se tohoto 1. ročníku Scrabble turnaje stal David Chudárek.

Podle reakcí soutěžících by tento typ hry, ukazující velikost slovní zásoby i kombinační schopnosti, mohl být příjemným rozšířením aktivit našich žáků. Děkuji všem kolegyním, které se jako jazykové poradkyně podílely na jednotlivých kolech a věřím, že v příštím roce uspořádáme další     ročník.                                                                                                                            Mgr. L. Jirušková