Domů » Aktuality » Přestávky

Přestávky

"Co máš nejradši ve škole?" "Přestávky". Slovo "přestávka" na nás působí velmi pozitivně. Znamená uvolnění, odpočinek, čas na jídlo, povídání s kamarády.

Ve škole je někdo chápe jako Mikuláš z „Patálií“ franc. spisovatele F. Goscinny v kapitole „O přestávkách se pereme“. Jiní posedávají v koutku a hrbí se u svého mobilu nebo tabletu, další do sebe nalévá 2l coca-colu a cpe se brambůrkami. Rodiče jsou v blaženém domnění, že si jejich dítko zakoupilo ráno vyváženou porci zdravé svačiny.

Tak jsme zkusili pojmout velkou přestávku trochu jinak. Kdo právě nedoháněl domácí úkol nebo znalosti na test, přišel si na chodbu zacvičit. Začali jsme se cvičením SM systém. 12 cviků na 10 min. sestavil MUDr. Richard Smíšek. Protahují páteř, aktivují spirální svalové řetězce. Cvičí lidé od 5 do 100 let a potřebujete pouze elastické lano. Na řadu přišla jóga – slovo znamená „spojit“ a cviky uvádějí do rovnováhy tělo, mysl i vědomí. Klade důraz na správné dýchání. Dnes už cvičí lidé po celém světě. Cviky mohou dětem pomáhat zvládnout každodenní nároky a problémy. Jiný den jsme se protahovali při strečinku nebo posilovali s medicimbály. Ve vyučování jsou rovněž zařazovány ve třídách TV chvilky a 1. stupeň se s koncem školního roku těší na velké přestávky ve dvoře školy.