Domů » Aktuality » "Veslařský kopeček"

"Veslařský kopeček"

Je skvělé, že ještě stále je pro některé naše žáky sport důležitou součástí života!

  

   Již několikátý rok se zapojujme do celoroční atletické soutěže otrokovických základních škol „Pohár otrokovických škol v atletice“, které se mohou zúčastnit i ZŠ okrsku Otrokovicko.

Soutěž se skládá ze tří kol:
1. Přespolní běh „Veslařský kopeček“
2. Atletický čtyřboj smíšených družstev
3. Pohár rozhlasu – okresní finále 

   První kolo proběhlo 24. 9. 2015 za lávkou v Otrokovicích. Počasí bylo chladnější,terén dosti náročný, ale i tak se našim závodníkům podařilo dosáhnout výborných výsledků.

   V kategorii mladších žákyň se běželo 1200m a naší nejlepší závodnicí byla Dieynaba Kandji, která se umístila na velmi pěkném 6. místě. I ostatní děvčata (Zuzana Dzurusová, Michaela Hajná a Jolana Kozumplíková) dosáhla slušné výsledky.

  V kategorii mladších žáků se běželo také 1200m a naši dva reprezentanti – Ondřej Kajnar a Lukáš Gärtner se umístili na výborném 5. a 6. místě.

   V kategorii starších děvčat se běžely zhruba 2 km a Aneta Horková získala 5. místo. Ani druhá závodnice Tereza Stašková se nenechala zahanbit. I přes své zranění doběhla celý závod a získala pro družstvo naší školy velmi cenné body.

   Nejúspěšnější kategorií byly starší chlapci, kteří běželi něco kolem 2 500m. Celý závod vedl a také si doběhl pro 1. místo Adam Bílík, Honza Hrtús doběhl jako třetí a David Jeřábek jako pátý.

   Všem závodníkům gratulujeme a věříme, že budou velkou motivací i pro další žáky naší školy.