Domů » Aktuality » Beseda se spisovatelkou Martinou Bittnerovou

Beseda se spisovatelkou Martinou Bittnerovou

V pátek 9. října 2015 se žáci druhého stupně ZŠ v Tlumačově zúčastnili v prostorách budovy KIS besedy se spisovatelkou paní Martinou Bittneroou.

Paní Bittnerová, rodačka z Nového Města na Moravě, se věnuje tématu zákulisí života slavných osobností české historie a literatury, především 19.století. O tom svědčí i název knihy, kterou vydala v roce 1913 pod názvem Utajené životy slavných Čechů, nebo kniha z rolu 1915 Lásky Boženy Němcové.
Vedle spisovatelské činnosti zúročuje své znalosti i v činnosti přednáškové.
Pro žáky 6. a 7. ročníku si paní spisovatelka připravila  podrobný výklad o životě Boženy Němcové s důrazem na její dětství.
Pro starší žáky 8. A 9. ročníku  pak vyprávění o  nelehkém životním údělu B. Němcové a osudech jejích dětí  doplnila výkladem  o osobnosti  K.H.Máchy, který byl nejen autorem slavného Máje, ale ve svém soukromí komplikovanou osobností,  s níž nebylo jednoduché vyjít.
Žáci tak měli možnost poznat naši slavnou spisovatelku a geniální básníka nejen jako učebnicová hesla, ale jako osoby z masa a kostí, s jejich problémy a pochybnostmi, bojujícími  s nelehkým osudem.
Doufám, že řadu žáků výklad paní Bittnerové upoutal a rádi tak  sáhnou do knihovničky pro dílo některého z našich klasiků, ať už je to Máj nebo Babička, klenoty českého  písemnictví.
Paní spisovatelka se s námi rozloučila malou autogramiádou.