Domů » Aktuality » Je tu už únor, ale připomeňme si dobu před Vánocemi..

Je tu už únor, ale připomeňme si dobu před Vánocemi..

Máme tu sice už únor, ale ještě chvilku se vraťme do období těsně před Vánocemi, kdy opět proběhl v naší škole „Vánoční desetiboj“. Několik dnů před samotným závodem, který proběhl 22. prosince 2015, bylo ze žáků 6. až 9. ročníků nalosováno 9 čtyřčlenných družstev.

    Deset disciplín, z nichž některé byly stejné jako vloni, vytvořilo prostor pro předvedení dovedností a zdatností závodníků. Byl to skok daleký z místa, výdrž ve visu na hrazdě, hod míčem na koš, hod medicimbalem do dálky, přeskoky přes švihadlo, sedy – lehy, štafetový běh, hod šipkami na terč, přihrávky míčem na kin-ball a přetahování lanem. Ač se možná zdají některé disciplíny velmi snadné, nebylo tomu tak. Taková výdrž ve visu na hrazdě dala zabrat pořádně všem. Rekord vytvořili kupodivu žáci, kteří navenek vůbec nevypadají jako svalovci.

    Asi nejobtížnější byl přetah lanem mezi družstvy – každý s každým. Vzhledem k tomu, kolik bojovalo  družstev, byla tato disciplína velmi vyčerpávající. Ale skoro všichni závodníci bojovali do posledních sil, aby získali cenné body pro svá družstva.

   Maximální počet 455 bodů a prvenství v závodu získalo družstvo číslo 7 ve složení Tereza Stašková, Djeyinaba Kandji, Martin Němec a Lukáš Havelka.

    O druhé a třetí místo se s bodovým ziskem 335 bodů podělila družstva  číslo 5 a 2 ve složení David Jeřábek, Dušan Kouřil, Lukáš Gärtner, Michaela Hajná a  Adam Bilík, Tomáš Zabadal, Martin Lipenský a Zuzana Dzurusová.

    Závodníky sledovali a povzbuzovali spolužáci a spolužačky z balkónu nad tělocvičnou.  Mohli tak promýšlet, zda se v dalším ročníku do závodu zapojí také.

   Všem vítězům, ale i poraženým, blahopřejeme k velmi slušným výkonům a především k úsilí a odvaze, kterou při závodu ukázali. Tak  zase za rok vzhůru do boje!

 Za organizační tým závodu Mgr.Šárka Matulíková