Domů » Aktuality » DOPOLEDNE S ANGLIČTINOU

DOPOLEDNE S ANGLIČTINOU

Ve čtvrtek 24. 3. 2016 skoro všechny děti trávily prázdniny doma. Naši prvňáci a druháci dostali možnost strávit dopoledne s kamarády ve škole. Děti mohly společně s paní učitelkou Šárkou Matulíkovou podniknout maličký výlet do světa písniček, her, pohádek…a to skoro vše v angličtině.

Nejdříve jsme se naučili anglicky představit, pak nás čekalo zpívání. Písničku o Velikonočním králíčkovi jsme  nejen zpívali, ale také tancovali. Každý si svého králíčka i nakreslil. Potom jsme se učili počítat do deseti, hráli hru“ hledej si jiný domeček“, zkoušeli nacvičit názvy dnů v týdnu, což vůbec nebylo snadné. Ale potřebovali jsme se je alespoň trochu naučit, protože nás čekala pohádka o hladové housence „The very hungry caterpillar“. Pak si každý účastník dopoledne vytvořil své vlastní leporelo s touto pohádkou.

Nechyběl ani pohyb! Využili jsme tělocvičnu, hráli míčové hry, cvičili s obručemi či na laně. Žádné z dětí ani jednou nevzpomenulo počítač, tablet nebo telefon..

Doufám, že stejně jako já, i děti měly pěkně prožitý volný den. Třeba zase někdy něco podobného spolu podnikneme. Mgr. Šárka Matulíková