Domů » Aktuality » Zdravý týden je za námi

Zdravý týden je za námi

Zdraví nás baví a 3. ročník projektu Zdravý týden je toho důkazem.

Čemu jsme věnovali pozornost tentokrát?
V pátek 15. 4. nás navštívili studenti lékařské fakulty s přednáškou Zdravé zuby. Žáci 1. – 6. třídy si připomněli správnou techniku čištění zubů i proč a jak často se mají ústní hygieně věnovat.
V pondělí byla vyhodnocena soutěž Zdravé pečení. Sešlo se 40 různých dobrot slaných i sladkých a vybrat ty nejlepší, nejhezčí a nejzdravější nebylo pro porotu vůbec jednoduché. Hodnotily děti ( 2 zástupci z každé třídy, takže celkem 18) a rozhodly takto: 3. místo obsadil Jáchym Hric a jeho cereální čtverečky s jahodami, o 2. místo se se stejným počtem hlasů dělila Adélka Mikuličková s panna cottou, Terezka Zemánková se slanými šneky a Tom Janoštík a jeho mrkvové muffiny a 1. místo obsadila Natálka Janálová a její recept na banánové placičky s džemem. Vítězové byli odměněni a poděkování patří nejen jim, ale všem, kteří se do soutěže zapojili a svými dobrotami zpestřili dopolední svačinky všem žákům naší školy, kteří dobroty ochutnali.
V následujících dnech jsme se vzdělávali zejména v oblasti výživy a správné životosprávy a své znalosti ověřovali v pracovních listech, hrách či počítačovém programu pro školy. Díky projektu Ovoce do škol děti ochutnaly různé druhy exotického ovoce, které nám bylo do školy dodáno a díky přiloženým informacím se o jednotlivých plodech  také mnoho dozvěděly.
Středa patřila akci Salvator a nejmladší ročníky vyrazily na výšlap do Záhlinic. Počasí nám přálo a tak příjemně strávenému dopoledni na čerstvém vzduchu nic nebránilo.
Čtvrtek jsme vyhlásili Dnem bez elektroniky a tímto patří dík všem, kteří vzali výzvu vážně a dokázali se bez svých telefonů, tabletů či počítačů obejít.
Zdravý raut je vždy vrcholem týdne a letos nám jeho perfektní vzhled i chuť zajistil tým děvčat 6., 7., 8. a 9. třídy pod vedením pí učitelky Chvátalové. Děkujeme, moc nám chutnalo!
Školní jídelna rovněž nezůstala pozadu a na tento týden připravovala vskutku skvostná menu v podobě chřestové polévky, ryby s citronovou omáčkou či restovaných špeclí s kuřecím masem.
Dětem se nevyhnulo ani sportování a tak řada žáků bojovala o umístění hned v několika sportovních soutěžích.
Postupně doplníme fotogalerii s názvem Zdravý týden 2016 o řadu snímků, které dokumentují akci a řeknou víc než tisíc slov…P. K.