Domů » Aktuality » Sportovní cyklokurz 2018 – Lednice

Sportovní cyklokurz 2018 – Lednice

Přestože jsme se všichni těšili na připravený kurz na Znojemsku, museli jsme se nakonec "spokojit" s opakováním varianty "Lednice a okolí" a nebylo to vůbec špatné.

Cyklokurz Lednice 2018

V pondělí 4. 6. 2018 jsme se spolu s vybranými žáky 7., 8. a 9. ročníku, s panem ředitelem, paní učitelkou Šimoníkovou a instruktorem Davidem vypravili na cyklistický kurz do Lednicko-valtického areálu. S jízdními koly jsme se přepravili vlakem do Břeclavi, odkud nás čekala zhruba 11 kilometrová cesta do Hippoclubu Lednice. Po dvouhodinové pauze, kdy jsme se ubytovali a načerpali síly, jsme opět sedli na kola a ujeli jsme cca 30 kilometrovou trasu po Lednicko-valticku. Cestou jsme zhlédli Valtický zámek, míjeli jsme hraniční přejezd s Rakouskem a kochali jsme se přírodními krásami těchto končin.

Na druhý den bylo naplánované odpoledne na koupališti v Břeclavi. Na místo jsme se dopravili delším okruhem přes empírový lovecký zámeček Pohansko, kde jsme si dali svačinu a odpočinuli jsme si před další cestou. Na koupališti jsme si to moc užili a unavení jsme se vrátili zpět do Lednice. Po večeři jsme se vydali na procházku zámeckým parkem Lednice, kde jsme se seznámili s historií romantického zámku i minaretu. Celý den jsme poté zakončili posezením u Kofoly v nedaleké restauraci.

Třetí den nás čekal náročný výjezd do Mikulova. V Pavlově u řeky Dyje jsme se rozdělili na dvě skupiny, přičemž jedna skupina pokračovala přímo k Yacht clubu Dyje a vytrvalci si jízdu prodloužili kolem Novomlýnských nádrží. Všichni jsme se sešli v přístavu, kde jsme posvačili a chystali se na náročný šestikilometrový kopec, jenž vedl přes obec Klentnice až do Mikulova. Tuto překážku jsme nakonec všichni zdolali na výbornou a v cíli jsme se odměnili výborným obědem. Po cestě zpět jsme se zastavili do nedalekého lomu, kde se někteří otužilci ovlažili, a pokračovali jsme zpět směrem do Lednice. Při pohledu na bouřlivou oblohu jsme byli poháněni motivační větou: „Rychle, ať nezmokneme!“ A měli jsme velké štěstí! Pršet začalo až těsně po našem příjezdu do Hippoclubu.

Poslední den nás čekal návrat domů. Absolvovali jsme tedy opět cestu do Břeclavi, kterou jsme si trochu ozvláštnili zajížďkou k autokempu Apollo. V Břeclavi jsme nasedli na osobák a upalovali jsme k domovům.

Naše nohy sice v průběhu pobytu našlapaly cca 170 km, ale energie jsme měli stále na rozdávání. Z kurzu si odnášíme zážitky, na které jen tak nezapomeneme. Např. když jsme trávili volné chvíle s kluky na pokoji a pouštěli si nahlas písničky, nebo když jsme si objednávali pizzu a čekali na ni 10 minut před večerkou, nebo když jsme s holkami prokecaly půlku noci… Smály jsme se tak, že nás paní učitelka musela jít dokonce dvakrát utišit.

Celý cyklokurz byl prostě super a už se těšíme na příští rok!
Zuzka Dzurusová a Míša Hajná