Domů » Aktuality » Hlasy zvonečků přivítaly nový školní rok

Hlasy zvonečků přivítaly nový školní rok

Po dvou měsících prázdnin opět ožily chodby Základní školy v Tlumačově. Většina žáků už bere začátek školního roku jako samozřejmost. Sladké „nicnedělání“ skončilo a prázdninám jsme my všichni, školou povinní, zamávali.

Každoročně míří do slavnostně vyzdobené školy i nejisté kroky prvňáčků. Pro ně je první cesta do školy obzvlášť náročná. Nohy jim svazuje nervozita a lehká nejistota, copak je ve škole čeká. Jako každý rok, tak i letos, jsme se snažili pro naše nejmenší žáčky, jejich rodiče i ostatní děti naší školy, uspořádat co nejpříjemnější první školní den. Den, na který se nezapomíná. Naši pedagogové si uvědomují, že vstup dítěte do školy je významná událost a spolu s ním tuto radost sdílí i jeho nebližší. Vždyť si tím prošel každý z nás: přechod z maminčiny náruče do školní lavice není nikterak lehký. První školní den – to je nová aktovka, noví spolužáci, nová zkušenost. Ale pojďme se společně podívat, jak první školní den probíhal. Slavnostní zahájení před školou nám tentokrát překazila nepřízeň počasí, proto se vše odehrávalo ve třídách. Ačkoliv počasí bylo uplakané, školou zněl smích dětí a vládla zde veselá a příjemná atmosféra.  Naše prvňáčky osobně přivítal pan ředitel místní základní školy  Mgr. R. Podlas a spolu s ním i starosta obce p. P. Horka. Oba popřáli jménem svým i zástupců obce  všem žákům a jejich pedagogům hodně úspěchů. Ty nejstarší, žákyně z 9. třídy, jim předaly keramické zvonečky se svým jménem. Cinkot zvonečků v jejich rukách symbolicky odstartoval jejich devítileté působení na naší škole.  Za svůj první školní den si prvňáčci zaslouží svou první velkou jedničku, neboť zvládli vše opravdu skvěle.

Nový školní rok jsme přivítali a těšíme se, co nového nám přinese. Kolik nových věcí se naučíme? Kolik příjemných setkání zažijeme? Na co budeme rádi vzpomínat? Ale na odpověď si budeme muset počkat až do konce školního roku.

Vážení rodiče, doufáme, že vstup Vašich dětí do školy bude i v letošním školním roce šťastný a přáli bychom si, aby celé období školní docházky bylo bezproblémové, pohodové a dalo dětem co nejvíce. Věříme, že všichni – děti, rodiče, škola – uděláme pro to maximum.

                                                                     Za kolektiv školy

                                                                     Mgr. Lenka Vernerová