Domů » Aktuality » Okrskové kolo recitační soutěže

Okrskové kolo recitační soutěže

V pondělí 18. února 2019 proběhlo na ZŠ Mánesova v Otrokovicích okrskové kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnilo pět škol z nejbližšího okolí – ZŠ Mánesova Otrokovice, ZŠ Tlumačov, ZŠ Napajedla, ZŠ Halenkovice a ZŠ Pohořelice. Naši školu reprezentovalo celkem 8 žáků, z každé kategorie 2 žáci, kteří si postup vybojovali na základě svých výkonů ve školním kole.

V I. kategorii, do níž spadají žáci 2. a 3. tříd, nás reprezentovaly žákyně 3. třídy Hana Rulfová a Ilona Odložilová. II. kategorie patří žákům 4. a 5. tříd, v ní naši školu zastupovali žáci 5. třídy Veronika Gärtnerová a Jan Slovák.

Natálie Janálová a Ludmila Blahušová soutěžily v III. kategorii, tj. žáků 6. a 7. tříd. Poslední, tedy IV. kategorie, náleží žákům 8. a 9. tříd. V ní naši školu reprezentovaly Kateřina Rulfová a Jolana Kozumplíková.

Ve všech kategoriích byly k vidění výborné výkony. Porota z úst recitátorů slyšela jak poezii, tak i texty prozaické. A jak tedy soutěž dopadla zejména pro naše žáky? Výborně!

V I. kategorii si 2. místo a tedy i postu do okresního kola vybojovala Hana Rulfová z 3. třídy.

V II. kategorii se na stupních vítězů umístili oba žáci 5. třídy. Na 3. místě se umístila Veronika Gärtnerová. 2. místo si vybojoval Jan Slovák, který postupuje do okresního kola.

V III. kategorii se na 3. místě umístila Natálie Janálová z 6. třídy.

A na závěr kategorie nejstarší, tedy IV. V ní jsme získali 3. místo zásluhou Jolany Kozumplíková z 9. třídy a 2. místo a rovněž postup do okresního kola svým výkonem vybojovala Kateřina Rulfová.


Všech recitátorům děkujeme za jejich snahu a ochotu se naučit něco navíc. Žákům, kteří se umístili na stupních vítězů, moc a moc gratulujeme. No a Haně Rulfové, Janu Slovákovi a Kateřině Rulfové přejeme v okresním kole hodně štěstí!