Domů » Aktuality » Dopravní soutěž mladých cyklistů 2019

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2019

Jako každoročně i letos jsme se zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů pořádané BESIPEM. Naši školu v oblastním kole na DDH v Otrokovicích reprezentovali: Anna Jarošová, Justýna Kutňáková, Petr Bína, Tomáš Vranec, Eliška Odstrčilová, Terezie Jonášková, Radim Vranec, Radek Čepička a Michal Lipenský.

Svůj úkol zvládli na jedničku. V oblastním kole se našim žákům podařilo zvítězit v obou kategoriích. Vybojovali si tak postup do okresního kola, které se konalo  na novém dopravním hřišti v Malenovicích. Zde opět museli zvládnout teoretickou znalost pravidel silničního provozu, jízdu po dopravním hřišti podle těchto pravidel, zásady první pomoci a také jízdu zručnosti v nepříznivých chladných podmínkách. Naši žáci v okresním kole zúročili svou téměř dvouměsíční snahu a píli při přípravě na soutěž a vybojovali výborné druhé místo v obou kategoriích. Postup do dalšího kola soutěže jim utekl jen o kousek. Přesto si zaslouží velké uznání. Velmi chválíme jejich snahu i ochotu věnovat této soutěži čas navíc.