Domů » Aktuality » Soutěžní den s IZS

Soutěžní den s IZS

V pátek 16. 9. 2022 se šest žáků osmého ročníku zúčastnilo 2. ročníku Soutěžního dne s IZS v Otrokovicích na Štěrkovišti.

Žáci společně i samostatně plnili 17 úkolů, které pro ně na Táborové základně DDM Sluníčko Otrokovice připravili Armáda ČR, Celní správa, Městská policie, Státní Policie, Besip, Hasičský záchranný sbor, Dobrovolní hasiči Otrokovice, Zdravotnická záchranná služba a studenti Střední zdravotnické školy. Žáci všechny náročné úkoly splnili, zakusili trochu adrenalinu a stresu, překonali sami sebe a někteří obětovali i ponožky. Záchranáři žáky chválili při dvou simulacích ošetření zraněné osoby.

Žáci si vyzkoušeli práci příslušníků IZS a také se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Hodně věcí se jim může hodit v běžném životě. Byl to náročný den a děti byly unavené, ale spokojené.

Celkem soutěžilo 13 vyrovnaných týmů a naši žáci se umístili na velmi pěkném 4. místě.

Všechny žáky chválím a děkuji jim za vzornou reprezentaci naší školy.

K. Odstrčilová