Domů » Aktuality » Dopisování a návštěvy školních družin

Dopisování a návštěvy školních družin

O minulém podzimu nás oslovila paní vychovatelka Sehnálková ze ZŠ T. G. Masaryka v Otrokovicích, zda by si děti mohly dopisovat a naplánovat návštěvu, až bude teplo. Nápad byl přijat s nadšením a samotné dopisování začalo. Děti se v dopisech představovaly, popisovaly, jaké mají zájmy, co dělají odpoledne v družině. Naučily se psát dopis, nadepisovat obálky, koupit známku, poslat dopis. Čas se překlopil, přišlo jaro a s ním dlouho očekávaná návštěva.

Ve čtvrtek 16. května k nám přijely děti z Otrokovic. Přivezly nám dárky v podobě stolní hry a sladkostí. My je pohostili bebe řezy, které jsme připravili. A šli jsme všichni na hřiště, kde se děti při společných hrách více poznávaly. Rozloučili jsme se s příslibem naší návštěvy v Otrokovicích.

Po měsíci, 18. června, jsme se vydali s třeťáčky z 3. oddělení na slíbenou návštěvu ke kamarádům. Po příjezdu nás čekala skupinka děti s paní vychovatelkou u zastávky. Děti byly chvilku rozpačité, ale zanedlouho už si všichni povídali. Navštívili jsme jejich školní družinu, předali jsme dárky a pustili se do ochutnávky výborného pohoštění – pizza a šneci z listového těsta, které nám děti na oplátku připravily. Zbývající čas si děti společně hrály na jejich školní zahradě. Přišlo loučení a ujištění, že i příští školní rok budeme v korespondenci pokračovat.

Za 3. oddělení ŠD

Lenka Bílková