Domů » Aktuality » Cyklokurz žáků II. stupně

Cyklokurz žáků II. stupně

„Kolo, horko, komáři“ – to byla velmi často skloňovaná slova skupiny osmnácti žáků z 6. až 8. ročníku a tří vyučujících, kteří je doprovázeli na nové pohybové aktivitě školy – premiérovém cyklokurzu. Ten se uskutečnil ve dnech 17. – 20. 6. 2013 v Lednici.

Cílem čtyř dnů strávených v Lednicko-valtickém areálu bylo rozvinout fyzickou zdatnost a výkonnost některých žáků naší školy, a to zejména ježděním na kole. V rámci těchto dnů absolvovali všichni přítomní na kolech velmi příjemné trasy kolem Janova hradu, Tří Grácií, Apollonova chrámu, Svatého Huberta, Valtického zámku a dalších známých pamětihodností tohoto kraje. Naplánovaný program jsme museli kvůli velmi vysokým teplotám operativně měnit, ale myslím, že nikdo nám neměl za zlé výměnu šlapání na kole za pár hodin koupání na břeclavském koupališti. Sešla se parta skvělých kluků a holek, kteří dokázali, že jsou schopni zvládnout čtyři dny v sedlech kol i spartánské podmínky v Kempu Apollo mezi hejny komárů. Byli schopni a ochotni bez problémů respektovat vše, co bylo součástí náplně kurzu. Myslím si, že cyklokurz splnil naše očekávání a může se směle stát další nadstandardní sportovní aktivitou naší školy.

Mgr. R. Podlas, Mgr. Š. Matulíková, Mgr. L. Jirušková