Domů » Aktuality » Den Země na naší škole

Den Země na naší škole

Letošní Den Země, který se každoročně slaví 22. 4., si žáci školy připomněli aktivitou třídění odpadu. V rámci kroužku se někteří žáci šestého, sedmého a jedna žákyně osmého ročníku převlékli do kostýmů popelnic, moderátora, bezdomovců, kostýmů zaměstnanců sběrného dvora a prodejce elektra. Žáci ve všech třídách byli od našich dvou „bezdomovců“, kteří uklízeli obec, „obdarováni“ různými druhy odpadků a sami se snažili odpad správně přiřadit do jednotlivých popelnic či k zaměstnancům. Pokud vytřídili odpad na první pokus bezchybně, čekala je malá sladká odměna od příslušné popelniceJ. Všechny třídy byly překvapeny kolik různých možností již člověk má při vyhazování odpadků (jen popelnic vystupovalo v aktivitě 12). Na směsný odpad zbyl jen plesnivý chléb a posmrkané papírové kapesníčky. Doufejme, že připomenutím Dne Země touto aktivitou jsme rozšířili povědomí o třídění odpadu k dalším žákům a ti pak u sebe doma. 

Fotografie v galerii – Den Země 2014