Domů » Aktuality » Haloweenské vaření

Haloweenské vaření

Opožděné haloweenské vaření ve školní jídelně

              Byť je Haloween   svátek slavící se  poslední  říjnový den v anglicky mluvících zemích, vzrůstá jeho obliba i u mnoha  dětí v naší zemi.  Jeho hlavním symbolem je vydlabaná svítící dýně.

 Tento motiv sice se zpožděním dvaadvaceti dnů ovládl i výdejové okénko v naší školní jídelně. Za ním paní kuchařky již od časného rána pod vedením pozvaného hosta – šéfkuchaře Zbyňka Diatky, zástupce společnosti PODRAVKA-LAGRIS, a.s. z Dolní Lhoty u Luhačovic připravovaly ze surovin vyráběných v této firmě haloweenské menu: Tvořilo je:

·         Polévka krémová dýňová s osmaženou houskou

·         Ajvarová omáčka s kuřecím masem, celozrnný knedlík

·         Vanilkové muffiny s cizrnou, modrá cola

·         Zdravá tečka – kusově balená žvýkačka

              Snaha paní kuchařek a pana šéfkuchaře se vyplatila. Celé do oranžova laděné menu, splňující požadavky na zdravé stravování, možná rozšíří nabídku jídel v naší školní jídelně, neboť bylo žáky kladně přijato. Svědčily o tom prázdné talíře či „nášupy“ vděčných strávníků.

Paní kuchařky, děkujeme.