Domů » Aktuality » ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2018 (22. ročník)

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2018 (22. ročník)

Naše škola se opět účastní tradiční veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha Termín sbírky: Středa 16. května 2018

    Vzhledem k tomu, že jsme škola zdravého životního stylu a není nám lhostejné zdraví kamarádů a spoluobčanů, hovoříme o zásadách zdravého života v rámci výuky přírodopisu i dalších předmětů. Zákeřné nemoci se nevyhýbají ani dětem, proto se chceme také podílet alespoň trošku na jejich léčbě či prevenci. A tak se opět do sbírky zapojujeme. 

   Hlavní téma letošní sbírky jsou nádory tlustého střeva. Termín  sbírky vychází na 16. 5. 2018. Kytičky pro letošní rok mají barvu stužky vínovou. Minimální příspěvek za kytičku je 20 Kč. 

   Prodej v naší škole proběhne zítra prostřednictvím paní vychovatelky Lotky Ševelová a děvčat z VIII. třídy. Prosíme všechny, kterým není lhostejná prevence těchto onemocnění, aby svým dětem umožnili zakoupit jednu kytičku. S nabídkou děvčata zavítají například i na obecní úřad nebo do firem v Tlumačově. Pokud je potkáte a oslovíte, určitě i vám mohou kytičku prodat.

  Věříme, že naše sbírka bude úspěšná, že naši občané k tomuto problému nejsou lhostejní.  

   Za pedagogický sbor a žáky školy Mgr. Šárka Matulíková.