Domů » Aktuality » Co prozrazuje logo naší školy?

Co prozrazuje logo naší školy?

Základní škola v Tlumačově se může právem pyšnit svým přívlastkem: zdravá škola. Nejen logo školy, ale i uskutečněné akce bezesporu naplňují filozofii školy zdravého životního stylu.

Tradiční „zdravý týden“ byl na naší škole odstartován 15. dubna 2019 soutěží ve zdravém pečení. Děti do školy donesly ukázky zdravých pokrmů, které připravily doma se svými rodiči. V prostorách školní jídelny pak byly všechny oku lahodící vzorky pečlivě očíslovány. Kvalitu a chuť pokrmů kontrolovala přísná porota z řad spolužáků. Porotci však měli nelehký úkol. Na talířích se objevovaly pochoutky slané  i sladké v roztodivných variacích a barvách. A jak to dopadlo?  1. místo obsadila piškotová srdíčka  K. Kašpárkové /7.tř./, další dvě vítězství patřila dětem ze 3. třídy: H. Rulfové za skvělou zdravou pizzu a V. Stanišovi a jeho pochoutce v podobě jablečného koláče.  Velké množství těchto lahůdek svědčí o tom, že si děti uvědomují nutnost zdravých svačinek, které mohou být na první pohled lákavé i chutné. K našemu projektu o zdravé výživě přispěly i p. kuchařky z naší jídelny. Uvařily nám chutný a zdravý oběd. Program pokračoval ve středu rautem připraveným ze zdravých potravin, který pro naše žáky připravil kolektiv dívek pod vedením p. zástupkyně L. Jiruškové a p. asistentky I. Kouřilové. Na první pohled pestrobarevné jednohubky, koktejly, špízy z ovoce a zeleniny lákaly děti k ochutnání. Jejich chuťové buňky si opravdu přišly na své. Jakpak by ne? Vždyť nás čekal přespolní běh a naši malí závodníci z 1. stupně se museli na svůj sportovní výkon notně posilnit! S dětmi jsme se vydali procházkou obcí na místo startu přespolního běhu. Počasí účastníkům moc nepřálo. Sluníčko bylo „zubaté“ a foukal silný vítr. Naše děti se však nevzdávaly a tvrdě bojovaly o medaile. Společné vyhlášení výsledků a předání medailí vítězům pak zakončilo poslední školní den před velikonočními prázdninami. Všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu této akce děkujeme a těšíme se na další ročník.

                                                                                        

                                                                                             Lenka Vernerová